Czerwiec, 2021

26cze(cze 26)09:0027(cze 27)17:00Literackie Bulwarove I09:00 - 17:00 (27) Skwer na Łasztowni

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Pora pożegnać szkołę i zaplanować aktywny wypoczynek. A ten najlepiej rozpocząć od biegu na bulwarach. Przed nami pierwszy bulwarowy weekend podczas „Wakacji bez monitora”.

Będzie dużo literatury, spotkania z aktorami i miejskim przewodnikiem oraz wielkoformatowe gry planszowe. Już w tę sobotę zapraszamy na pierwsze z cyklu ośmiu wydarzeń Bulwarove, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Wakacje bez monitora” .

Na początek przebieżka

Na dobry początek weekendu polecamy przebieżkę po szczecińskich bulwarach. „Biegowe Bulwarowe – biegi nad Czystą Odrą w Szczecinie” to zawody dla całej rodziny. O godzinie 9.00 (druga tura o 12.00) wystartują biegi dla dorosłych, czyli około pięciokilometrowa trasa wiodąca przez bulwary. Dystans nie jest długi, a okoliczności przyrody sprawiają, że biegnie się bardzo przyjemnie. Godzinę później swoich sił będą mogły spróbować dzieci. W ramach Biegu Kota Umbragi do pokonania będą dwa dystanse – 60 i 300 m, w których mogą wziąć udział dzieci z roczników 2008-2019. Cały czas można się jeszcze zapisać na biegi za pośrednictwem strony www.protiming24.pl. Koszt opłaty startowej w biegu dla dorosłych wynosi 45 zł, a dla dzieci 40 zł. W pakietach znajdą się numer startowy, chip do pomiaru czasu i bidony. Przy zakupie karnetu na wszystkie 4 biegi cena pakietu spada do 40 zł a biegacze otrzymują gratis „bulwarowe” koszulki. Każdy zawodnik, który przekroczy linię mety otrzyma pamiątkowy medal.

Po odbiór pakietów startowych zapraszamy w piątek, 25.06 w godzinach 13.00-19.00 na Deptak Księcia Bogusława X przy Mozaice Gryfa od strony ul. Wojska Polskiego. Osoby spoza aglomeracji szczecińskiej mogą odebrać pakiety w dzień biegu, 26.06 w godzinach 8.30-12.00 na terenie imprezy na Nabrzeżu Starówka.

Bulwarove bajką pisane

Wakacje to doskonały czas do nadrobienia czytelniczych zaległości. W ten weekend na skwerze wieńczącym Łasztownię obecne będą lokalne księgarnie m.in. Między Wierszami oraz Fika. Stacja Akademia Rozwoju zadba o to, aby każdy uczestnik przygotował dla siebie zakładkę do książki. W sobotę o godzinie 13.00 razem z aktorami Teatru Polskiego i Współczesnego, zapraszamy na kreatywne czytanie oraz warsztaty aktorskie w ramach „Słuchowiska na poduchach”. Z kolei po południu o książkach ze Szczecinem w tle będzie opowiadał sam Przemek Głowa.

Planszówki i nie tylko

Bulwarove słynie przede wszystkim z odpoczynku i wielu ciekawych atrakcji dla najmłodszych. W niedzielę, po sobotnich przygodach z literaturą, przyjdzie czas na gry planszowe. Wielkoformatowe klasyczne warcaby czy mniej znane, ale angażujące całą rodzinę planszówki będą polecać się na tegoroczne wakacje. Ze swoją ofertą pojawi się także Akademicki Szczecin. A jeśli ktoś zgłodnieje, to na skwerze będą także food trucki z przekąskami, lodami, lemoniadą i watą cukrową.

Wydarzenie będzie odbywało się w godz. sobota 9.00-18.00 i niedziela 11.00-18.00.

Partnerem cyklu jest Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Szczecinie, który realizuje program inwestycyjny „Czysta Odra w Szczecinie”.

Czas

26 (Sobota) 09:00 - 27 (Niedziela) 17:00

Miejsce

Skwer na Łasztowni