akademickie mistrzostwa szczecina

Akademickie Mistrzostwa Szczecina w Żeglarstwie wracają

3 czerwca 2019

8 czerwca po raz drugi przedstawiciele szczecińskich uczelni oraz środowisk akademickich powalczą w Akademickich Mistrzostwach Szczecina w Żeglarstwie.

Regaty zostaną zorganizowane na Odrze w okolicy North East Mariny. Flotę będzie stanowić pięć identycznych jachtów balastowych typu TOM 28, dostarczonych przez MT Partners. Są to światowej klasy jachty, które już wielokrotnie sprawdziły się w wielu regatach w Szczecinie oraz regionie.

W Akademickich Mistrzostwach Szczecina w Żeglarstwie uczestniczyć będzie 6 załóg złożonych ze studentów oraz osób ze środowiska akademickiego szczecińskich uczelni:

·         Akademii Morskiej w Szczecinie

·         Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego

Rozgrywki zostaną przeprowadzone w kategoriach standard. Załogi nie mogą liczyć mniej niż 3 osoby w kategorii (sternik plus co najmniej 2 załogantów). W celu łatwiejszej identyfikacji zawodnicy danej uczelni będą ubrani w jednakowe koszulki wydarzenia – każda uczelnia w wybranym dla siebie kolorze.

Zawodom będzie towarzyszyć piknik żeglarski, promujący ten sport jako formę spędzania wolnego czasu wśród studentów i szczecinian.

Organizatorami imprezy jest Żegluga Szczecińska. Partnerami imprezy są Miasto Szczecin, MT Partners, North East Marina oraz Akademia Morska w Szczecinie.