image004

Bulwarove już w ten weekend! Sprawdź, co będzie się działo na Łasztowni.

12 czerwca 2018

Dni Morza były świetną zapowiedzią tego, co wydarzy się przez kolejne miesiące nad Odrą. Przez cały sezon szczecińskie bulwary, Łasztownia i Wyspa Grodzka będą tętniły życiem za sprawą licznych imprez, koncertów i inicjatyw.

Już w najbliższy weekend swój początek będzie miał nowy cykl #Bulwarove. Skwer na Łasztowni zapełnią leżaki, pufy, kosze wypełnione grami i zabawkami oraz stoiska wystawców oferujących nie tylko dobre jedzenie i napoje, ale też stylowe efekty rękodzieła. Oprócz tego organizator – Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia – przygotował specjalne strefy z grami w wielkim formacie i animacjami. Nie zabraknie muzyki granej na żywo przez DJa i warsztatów dla młodszych i starszych.

 

Co konkretnie przygotowali organizatorzy?

Zacznijmy od jedzenia. W ramach cyklu na Łasztowni po raz pierwszy zagości Open Kitchen.  Idea otwartej kuchni polega na skupieniu lokali gastronomicznych w jednym miejscu i czasie. Pomysł przywiózł do Szczecina ze stolicy Słowenii, Lublany, Uroš Jeraj . Zauroczony szczecińskimi nabrzeżami postanowił przyczynić się do ożywienia tej części Szczecina, przyciągając do niej szczecinian zapachami kuchni całego świata. Restauracje, które wezmą udział w akcji, poznamy w najbliższym czasie.

Open Kitchen to nie wszystko. Na terenie imprezy pojawią się między innymi stoiska z kanapkami, lemoniadami, sokami, ciastami, kawą i rzemieślniczymi alkoholami – winem, cydrem, czy piwem. Na gości będzie czekać także saturator, który wzbudził wielkie zainteresowanie podczas Dni Morza.

Grupę wystawców stworzą także twórcy rękodzieła. Bulwarove to szansa na kupienie toreb i innych produktów z upcyclingu, ręcznie wykonanych kartek okolicznościowych, witraży, biżuterii, wianków i elementów dekoracji wnętrz.

Wyjątkową atmosferę panującą na bulwarach wzbogacą rodzinne atrakcje. Na skwerze pojawią się leżaki, kocyki, pufy i skrzynie wypełnione drewnianymi zabawkami opartymi na dobrze nam znanych zabawach. Oprócz tego na terenie imprezy wyznaczona zostanie strefa z grami w dużym formacie. Organizator zadba, byśmy na chwilę zapomnieli o smartfonach i spróbowali swoich sił w zmaganiach przy grach ustawionych w strefie „Unplugged”. Wśród designerskich gier powstałych z drewna, znajdą się piłkarzyki, koci labirynt, flipper czy słoniowe kręgle. Grom towarzyszyć będą animatorzy, bańki mydlane i muzyka grana na żywo przez DJ’a.

 

To nie wszystko! Rolkowo i Rolkujące Szkoły zapraszają na warsztaty jazdy na rolkach w sobotę od 14:30. Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”szykuje niespodziankę.