Sierpień, 2020

23sierp13:0015:00Animacje dla dzieci ze Szczecińską Agencją Artystyczną13:00 - 15:00 Miejska Strefa Letnia

Więcej

Szczegóły wydarzenia

13.00- 13.30 Warsztat 1

Sekretne życie ognistych ptaków – warsztaty plastyczne na podstawie rzeźby Władysława Hasiora umiejscowionej w Parku Kasprowicza w Szczecinie.

 

13.40-14.10 Warsztat 2

Szczecińskie gryfy – przybliżenie symboliki herbu Szczecina wykonanie Gryfa w rzeźbie z wykorzystaniem gliny lub szarego mydła.

 

14.20-15.00 Interaktywna czytanka/ spektakl

​„Mały atlas ptaków” Ewy i Pawła Pawlaków jest książką idealną na początek ornitologicznej przygody. Państwo Pawlakowie zebrali w nim prywatne wspomnienia i anegdoty, okrasili je ornitologicznymi ciekawostkami, zdjęciami, piórami i jedynymi w swoim rodzaju ilustracjami.

Mały atlas motyli” Ewy i Pawła Pawlaków, czyli ogrodowy pamiętnik, w którym odnajdziemy

przedstawicieli ponad dwudziestu polskich gatunków sportretowanych w niezwykłych technikach plastycznych – od kolażu z tkanin przez fotografie, akwarele i dziecięce rysunki aż po modele z liści i patyków. Dzięki tej pięknej i mądrej książce mały czytelnik dowie się, kim są modraszek wieszczek, zorzynek rzeżuchowiec, mieniak tęczowiec, a nawet zmrocznik przytuliak.

Mały atlas zwierząt” Ewy i Pawła Pawlaków. W przyjaznej atmosferze i wyjątkowej scenerii przybliżymy informacje i ciekawostki na temat najczęściej spotykanych na wsi (w lasach, przydomowych ogrodach, łąkach) zwierząt. Dzieci dowiedzą się m.in. tego gdzie mieszkają bobry, jak „widzą” nietoperze oraz poznają zwyczaje kun domowych.

Czas

(Niedziela) 13:00 - 15:00

Miejsce

Miejska Strefa Letnia

Organizator

Szczecińska Agencja Artystyczna