Wrzesień, 2018

Wydarzenie cykliczne

16wrz19:0020:00Bezpłatne Warsztaty Tańca Polinezyjskiego na Bulwarach19:00 - 20:00 North East Marina

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Proste, ale precyzyjne kroki i wzorce ruchu bywają kluczem do uzyskania właściwego przepływu energii w ciele. Jednak, tańce te są dużo więcej niż tylko ćwiczenia fizyczne. Stanowią formułę do zrozumienia siebie i otoczenia w medytacji ruchowej. Pobudzają różne jakości energii w zależności od tańca oraz są kluczem do uzyskania magicznego efektu równowagi energetycznej. Według filozofii Maori, jednym z najważniejszych zadań naszego życia jest odnalezienie swojego własnego rytmu zestrojenia ze światem i samym sobą po to by zrealizować własne marzenia i móc się całkowicie spełnić w życiu.
Poszczególne tańce w języku maoryskim, zostały zainspirowane i nazwane od specyficznych cech ptaków:
1. Putangi- tangi/ Taniec Rajskiej Kaczki
Wprowadza w zagadnienie samodyscypliny, zaangażowania, precyzji, skupienia i świadomości ruchu. Taniec ten pozwala na skupienie się na sobie, jako na unikatowej osobowości, która z zapałem odkrywa swój pełny potencjał. Przeznaczeniem tego tańca jest tworzenie solidnej, trwałej, stabilnej platformy (energii), czyli ugruntowanie się we własnej świadomości i na Ziemi. Równocześnie ruch bioder wyzwala w tańczącym kreatywność (pobudza czakrę podstawy), która pozwala na wprowadzanie zmian w życiu codziennym.
1. Albatros
Wprowadza w zagadnienie ekspansji, wychodzenia poza skupienie na sobie, kieruje świadomość tańczącego ku Światu, Rodzajowi Ludzkiemu i Stworzeniu. Uczy, jak aktywować energię emocjonalną i jej ważne zasoby, oraz jak połączyć się w miłości z zewnętrzną rzeczywistością. Naprzemienny ruch rąk oraz nóg równoważy pracę obydwu półkul mózgu. W tańcu tym jest wiele gracji i ekspresji.
1. Kotuku/ Taniec Białej Czapli
Jest tańcem duchowym, w którym skrywa się sekret otwierający duchowe wrota. Ma moc kierowania przepływem energii w ciele, w wielu różnych celach uzdrawiania. Najważniejsza jest tu doskonałość. Jest ona kluczem do osiągnięcia stanu rodzaju transu, nawet głębokiej medytacji. Kroki tego tańca są bazą masażu ma-uri.
1. Nga Hou E Wha/ Taniec Czterech Wiatrów
Został opracowany jako taniec, który działa w ramach każdego z Czterech Światów Postrzegania Rzeczywistości (wg tradycji Huny). Jest wesołym tańcem dającym możliwość ekspresji i pracy z biodrami oraz poczucia opanowania orientacji w przestrzeni i samokontroli.

Czas

(Niedziela) 19:00 - 20:00

Miejsce

North East Marina