Wrzesień, 2019

07wrzallday08Bulwarove(Cały dzień) Skwer na Łasztowni

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Znajdź pasję dla swojego dziecka na wrześniowym Bulwarove

Nadchodzi ostatnie w tym sezonie wydanie cyklu imprez na Łasztowni. Dla najmłodszych będzie to doskonała okazja do odkrycia nowego hobby, a starszych – sportowej rywalizacji i relaksu nad Odrą. Mamy niespodziankę również dla miłośników motoryzacji.

Pierwszy weekend roku szkolnego będzie obfitował w rodzinne atrakcje na skwerze przy Nabrzeżu Starówka. Specjalnie dla rodziców i ich pociech organizatorzy wraz z wystawcami przygotowali szereg treningów i warsztatów. Najmłodsi będą mogli spróbować sił między innymi w aikido czy gotowaniu i poznać bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych organizowanych w Szczecinie. To okazja do odkrycia i rozwinięcia nowych talentów.

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, skwer na Łasztowni będzie miejscem sportowej i kreatywnej zabawy. Emocje, jakich dostarcza gotowanie, poznamy podczas warsztatów kulinarnych organizowanych przez Kulinarny Rollercoaster. Przez cały dzień pod okiem specjalistów młodzi kucharze będą przygotowywać smaczne przekąski. Szkoła Pływania Ośmiorniczka wspólnie z dziećmi zapełni teren imprezy bańkami mydlanymi, a rodziców zaprosi do rozmów o bezpiecznej nauce pływania. Szczecińska Akademia Aikido przygotowała specjalne pokazy i warsztaty sztuki walki. Na miejscu będzie również Akademia Siatkówki MKS Piast Szczecin, która zarazi najmłodszych pasją do sportu i zaprosi na zajęcia organizowane w Szczecinie. W niedzielę w godz. 12:00-16:00 pokład symulatora żaglówki udostępni Centrum Żeglarskie.

Możliwości spędzenia czasu po szkole jest znacznie więcej. Przekonać się o tym będzie można na stoisku Szczecin dla Dzieci, gdzie na rodziców czekać będzie pakiet informacji o zajęciach pozalekcyjnych organizowanych w Szczecinie, a na dzieci zajęcia plastyczne.

Na Bulwarowym nie zabraknie również sportowych emocji i rywalizacji. Fanów jazdy na rowerze zapraszamy do udziału w II Szczecińskim Maratonie Rowerowym organizowanym przez Klub Fitness Calypso Szczecin Galaxy (sobota 7.09, 12:00). Uczestnicy będą mogli nie tylko wystawić na próbę swoją kondycję, ale też wspomóc szczeciński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Udział w maratonie jest bezpłatny. Organizator zachęca jednak, by w ramach „wpisowego” przynieść ze sobą karmę dla zwierzaków. Szczegóły i informacje o zapisach znaleźć można w wydarzeniu na Facebooku.

Jeśli o (pół)maratonie mowa, w niedzielę o 11:00 ruszy czwarty, finalny już bieg „Biegowe Bulwarove. Przebiegnij Półmaraton nad Czystą Odrą”. Uczestnicy pokonując po raz kolejny 5,27 km łącznie osiągną dystans półmaratonu. Oczywiście, bieg jest otwarty także dla osób, które wcześniej nie brały w nim udziału. Aby zdobyć drewniany medal z wizerunkiem jednego z Dźwigozaurów, wystarczy zakupić pakiet startowy… i przekroczyć linię mety. Rejestracja jest dostępna na stronie https://www.protiming24.pl/startmeta/bb419/?fbclid=IwAR2Aw9QOFRiXwGef2YzogxwXHQG2_2kvVY7IYH9vaGXWgke1s4rpXuV5d94. Po biegu przeprowadzony zostanie trening dla najmłodszych pod okiem trenerów klubu UKS MKL Szczecin.

Pozostając przy aktywności fizycznej, na skwerze powstanie również strefa Decathlon Szczecin. Tam młodsi i starsi poćwiczą celność strzelając do bramki i zagrają w badminton.

To wciąż nie wszystko. Na bulwarach po raz pierwszy zagości „Strefa MINI pełna frajdy” z atrakcjami dla małych i dużych. Tor z samochodzikami MINI dla dzieci, gra z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, prezentacja premierowego modelu… to tylko część propozycji przygotowanych na sobotę i niedzielę przez partnera Bulwarove – salon MINI Bońkowscy.

Udział we wszystkich zajęciach podczas Bulwarove będzie bezpłatny.

Szczegółowy program opublikujemy już wkrótce w wydarzeniu Bulwarove na Facebooku.

Partnerem cyklu jest Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Szczecinie, inwestor projektu „Czysta Odra w Szczecinie etap 2″.

Czas

Wrzesień 7 (Sobota) - 8 (Niedziela)

Miejsce

Skwer na Łasztowni

Organizator

Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia ul. Tadeusza Wendy 8, 70-655 Szczecin