Lipiec, 2019

27lipallday28Bulwarove(Cały dzień)

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Bądź eko i przyjdź na Bulwarove!

Przed nami kolejne Bulwarove wydarzenia. Już w najbliższy weekend zapraszamy miłośników ekologicznego trybu życia, dla których przygotowaliśmy wiele ciekawych zajęć i wykładów.

27-28 lipca Bulwarove będzie doskonałym miejscem dla wszystkich tych, którzy chcą nieco zwolnic tempo swojego życia, odetchnąć i się zrelaksować. Dzieci mają okazję do wspólnej zabawy i zagrania w gry, które, na co dzień nie są powszechnie dostępne, a rodzice mogą sobie odpocząć na leżaczkach i posłuchać muzyki.

W sobotę zapraszamy wszystkie mamy i przyszłe mamy na mini warsztaty z chustonoszenia w godz. 11.30-13.30. Po zajęciach zorganizowany będzie spotkanie z dietetyczką, która opowie o zdrowym żywieniu dla mam. Przez cały weekend będą trwały ekologiczne warsztaty dla dzieci, podczas których będzie można przygotować ekologiczne torby, wziąć udział w zręcznościowym łowieniu plastików z małego basenu czy zmierzyć się w śmieciowej bitwie na wodę. W ten weekend na bulwarach zacumuje optimist – szkoleniowa łódka z Centrum Żeglarskiego, na którym najmłodsi będą mogli przekonać się jak się żegluje.

 

A w niedzielę zapraszamy na nasz kolejny bieg z cyklu „Biegowe Bulwarove – Przebiegnij półmaraton nad Czystą Odrą”. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę długości 5 km i 270 m. Będzie to drugi bieg, po starcie we wszystkich czterech edycjach biegacze będą mieli na swoim koncie półmaratoński dystans. Bieg staruje o godzinie 11.00 ze skweru wieńczącego Łasztownię. Rozgrzewkę przed biegiem poprowadzą trenerzy personalni, którzy w niedzielne popołudnie zorganizują także zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci.

Pozostając w klimacie ochrony środowiska postanowiliśmy dołączyć się do ogólnoświatowej kampanii „Każda Puszka Cenna” w ramach której nasi biegacze otrzymają napoje w albuminowych puszkach, a my przez cały czas trwania wydarzenia będziemy prowadzili zbiórkę pustych puszek, zachęcając uczestników do właściwego postępowania ze zużytymi opakowaniami. Projekt Every Can Counts (Każda Puszka Cenna) powstał, aby zachęcać do recyklingu puszek po napojach, zwłaszcza poza domem – w miejscu pracy, podczas zakupów, podróży czy aktywnego wypoczynku. Inicjatywa została zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii a jej sukces spowodował, że została rozszerzona na inne kraje m.in Austrię, Francję, Grecję, Hiszpanię, Irlandię, Rumunię i Węgry, a od 2017 roku również Polskę. Po więcej informacji zapraszamy na www.kazdapuszkacenna.pl. Oczywiście, nie zabraknie także naszego saturatora z zimną bąbelkową wodą serwowaną w papierowych kubeczkach.

W ten weekend na Bulwarovym pojawi się także stoisko DKMS, gdzie będzie można zapisać się do bazy potencjalnych dawców szpiku. Tym razem Dni Dawcy Szpiku w Szczecinie są organizowane w ramach akcji: „Czy Pomorze pomoże? AŻ 5 PACJENTÓW CZEKA NA DAWCĘ SZPIKU!”. Przeszczepienie szpiku jest ratunkiem dla 3-letniej Marysi, 5-letniej Mai, 11-letniego Mateusza, 34-letniego Piotra oraz 51-letniego Artura. Ci, którzy jeszcze się nie zarejestrowali w bazie będą mogli to zrobić już w sobotę i niedzielę podczas Bulwarovego.

Zapisy na bieg odbywają się internetowo za pośrednictwem linku https://www.protiming24.pl/startmeta/bb19/registration/. Koszt udziału to 15 zł.

Czekamy na Was już w sobotę w godz. 11.00 – 18.00 oraz w niedzielę od 10.00 do 18.00. Partnerem cyklu jest Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Szczecinie, inwestor projektu „Czysta Odra w Szczecinie etap 2″.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinie realizuje projekt inwestycyjny pn. „Czysta Odra w Szczecinie – etap 2”. Jego całkowity koszt wynosi 62.812.049,61mln zł., a wysokość dofinansowania z Funduszu Spójności UE 26.557.234,46 mln zł. Celem przedsięwzięcia jest kompleksowe rozwiązanie problemów gospodarki wodociągowo-ściekowej w Szczecinie, a w konsekwencji poprawa jakości wód rzeki Odry.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje m. in.:

– budowę, modernizację oraz wymianę ok. 33 km sieci wodociągowych, kanalizacyjnych i deszczowych w obu częściach Szczecina,

– wdrożenie inteligentnych systemów zarządzania sieciami wodociągowo – kanalizacyjnymi.

– zwiększenie liczby nowych i przełączonych użytkowników sieci kanalizacyjnej,

– zakup specjalistycznych urządzeń do obsługi sieci wodociągowo – kanalizacyjnych,

– rozbudowę i modernizację Oczyszczalni Ścieków Pomorzany

Czas

Lipiec 27 (Sobota) - 28 (Niedziela)

Organizator

Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia ul. Tadeusza Wendy 8, 70-655 Szczecin