Sierpień, 2019

24sierp(sierp 24)00:0025(sierp 25)00:00Bulwarove00:00 - 00:00 (25) Skwer na Łasztowni

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Sport to zdrowie! Przekonasz się o tym przychodząc na sierpniowe Bulwarove

Ile przyjemności i satysfakcji może nam dać prowadzenie aktywnego trybu życia, będziemy mogli doświadczyć podczas najbliższej edycji Bulwarove. 24 i 25 sierpnia na skwerze wieńczącym Łasztownię pojawi się mnóstwo sportowych propozycji.

Weekend rozpoczniemy aktywnie. W sobotę z rana zapraszamy wszystkich miłośników biegania na naszą 5-kilometrową przebieżkę. To będzie trzeci bieg z cyklu „Przebiegnij półmaraton nad Czystą Odrą”. Jego uczestnicy otrzymają do kolekcji kolejny medal. Ciekawe, kto zbierze cały komplet? Sobotni bieg wystartuje o 11.00, tradycyjnie przed startem zapraszamy na wspólną rozgrzewkę. Bieg  bulwarami będzie doskonałą rozgrzewką przed niedzielnym półmaratonem. Zapisy odbywają się za pośrednictwem strony internetowej https://www.protiming24.pl/startmeta/BB319/registration/

Co jeszcze będzie na nas czekać na Łasztowni? Oczywiście leżaczki, koce, pufy, dobra muzyka, gry i zabawy dla całych rodzin oraz niesamowita atmosfera. Ostatni, „bulwarowy” weekend sierpnia będzie doskonałą alternatywą dla tych, którzy lubią aktywność fizyczną. Bulwarove będzie idealnym miejscem dla wszystkich, którzy chcą się zrelaksować. Dzieci mają tu okazję do wspólnej zabawy i zagrania w gry, które na co dzień nie są powszechnie dostępne, a rodzice mogą sobie odpocząć na leżaczkach i posłuchać muzyki.

Przez dwa dni będzie można wziąć udział w treningach otwartych Capoeiry. Wykwalifikowani instruktorzy zapoznają nas z brazylijską sztuką walki. W sobotę skwer na Łasztowni zamieni się w mini boisko piłkarskie, na którym najmłodsi będą mogli nauczyć się nowych futbolowych sztuczek wspólnie ze szkółką piłkarską. Z kolei w niedzielę zapraszamy na otwarte treningi frisbee. Tego samego dnia dołączą do nas WOPR-owcy, którzy zaprezentują pokazy z udzielania pierwszej pomocy, opowiedzą o swojej pracy i doświadczeniach i pokażą swój sprzęt.

Czekamy na Was już w sobotę w godz. 10.00 – 18.00 oraz w niedzielę od 11.00 do 18.00. Partnerem cyklu jest Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Szczecinie, inwestor projektu „Czysta Odra w Szczecinie etap 2″.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinie realizuje projekt inwestycyjny pn. „Czysta Odra w Szczecinie – etap 2”. Jego całkowity koszt wynosi 62.812.049,61mln zł., a wysokość dofinansowania z Funduszu Spójności UE 26.557.234,46 mln zł. Celem przedsięwzięcia jest kompleksowe rozwiązanie problemów gospodarki wodociągowo-ściekowej w Szczecinie, a w konsekwencji poprawa jakości wód rzeki Odry.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje m. in.:

– budowę, modernizację oraz wymianę ok. 33 km sieci wodociągowych, kanalizacyjnych i deszczowych w obu częściach Szczecina,

– wdrożenie inteligentnych systemów zarządzania sieciami wodociągowo – kanalizacyjnymi.

– zwiększenie liczby nowych i przełączonych użytkowników sieci kanalizacyjnej,

– zakup specjalistycznych urządzeń do obsługi sieci wodociągowo – kanalizacyjnych,

– rozbudowę i modernizację Oczyszczalni Ścieków Pomorzany

 

Czas

24 (Sobota) 00:00 - 25 (Niedziela) 00:00

Miejsce

Skwer na Łasztowni

Organizator

Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia ul. Tadeusza Wendy 8, 70-655 Szczecin