Sierpień, 2018

18sierpallday19Dni Ulicy Zbożowej(Cały dzień) Łasztownia, ul. T. Wendy 8

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Koncerty, niesamowite zabawy i warsztaty dla dzieci, Wielka Zbożowa Parada i zabawa w gorących rytmach samby, salsy i tanga oraz powrót Festiwalu kolorów! To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na mieszkańców w ramach Dni Ulicy Zbożowej!

HARMONOGRAM

Spacer z przewodnikiem 11:00 – 12:30

Spacer i spotkanie ze szczecińskim przewodnikiem wzdłuż Łasztowni. Zbiórka 11:00 Most Długi przy Urzędzie Celnym.

Animacje dla dzieci 12:00 – 18:00

W sobotę 18.08 od godziny 12:00 do godziny 18:00 serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na niesamowite animacje przygotowane przez firmę FiFi Land.

W programie:

Gry i zabawy ruchowe, konkursy sprawnościowe dla dzieci i rodziców,
Balonowe show. Dla najmłodszych animatorzy będą tworzyć zwierzątka, kwiaty, miecze i wiele innych, a starsze dzieci same nauczą cię skręcania prostych figur,
Bańki mydlane ,
Tańce animacyjne dla całej rodziny,
Warsztaty twórcze o tematyce związanej z ulicą Zbożową,
Malowanie twarzy.
Występy artystyczne od 14:00

Pokazy filmów Budynek Starej Rzeźni 16:00 – 20:00

Lastadia Story – impresyjną opowieścią o wyspie Łasztownia.

Susudata – Dokumentalna opowieść o jednym dniu z życia miasta Szczecin, podzielona na pięć aktów odpowiadających kolejnym porom dnia.

Immer Reisebereit – Dokumentalna opowieść o kompozytorze Piotrze Klimku.

Mój pierwszy raz – film dokumentalny opowiada o zwykłym dniu pana Henryka, w którym po raz pierwszy wydarzyło się coś wyjątkowego – coś, o czym nasz bohater nigdy nie zapomni. Akcja obrazu rozgrywa się we współczesnym Szczecinie.

Czempion – Zdzisław Mikuła – Pasjonat koni sportowych i kanarków Harceńskich. Swoje
pasje traktuje jako odskocznię od trudów dnia codziennego.

Pan Ciasteczko – Krzysztof Kraśniewicz – mieszkaniec Szczecina, uczestnik większości wydarzeń kulturalnych odbywających się w mieście.

Pionierka – Krystyna Łyczywek – pionierka powojennego Szczecina, romanistka, tłumaczka literatury
francuskiej.

NIEDZIELA 19.08.2018

Spacer z przewodnikiem 11:00 – 12:00

Spacer i spotkanie ze szczecińskim przewodnikiem wzdłuż Łasztowni. Zbiórka 11:00 Most Długi przy Urzędzie Celnym.

Pokaz animacji „Światło ogień” 12:00 – 13:00 , 13:30 – 14:30

Światłogień- świetlny pokaz LED show, konkursy na zgadywanie holograficznych bajek, szkolenie na wojownika światła, rozbijanie cukierkowej piniaty i inne niesamowite atrakcje!

Pokazy cyrkowe i szczudlarz 12:00 – 14:00

„Po kwiatowej stronie Odry. Ale Syrena…. !!?? .. 🙂 ” – 12:00 – 16:00

Kwiaciarnia „Pod żółtą różą” zaprasza na „Skwer Łasztowian” obok Starej Rzeźni, w godz.12-16 na nastrojowy happening : „Po kwiatowej stronie Odry. Ale Syrena…. !!?? .. 🙂 „. Namaluj z nami klimat czarownego Szczecina. Stań się częścią opowieści !

Parada BLOCO 13:00 – 14:45

Paradę poprowadzą gorące rytmy w wykonaniu:
BLOCO POMERANIA | Liczą kilkadziesiąt osób i na tym polega ich wyjątkowość, gdyż właśnie we wzajemnym zgraniu leży cały kunszt tego gatunku, zwanego w Brazylii „Samba Batucada”. Grupę prowadzi Rafał Krzanowski. Ekspresja i energia rytmu nie pozostawia nikogo obojętnym, wciągając w wir tańca i dobrej zabawy, pozwala poczuć mocny zbiorowy puls – zapewniają muzycy. – Takie właśnie reakcje publiczności towarzyszą ich występom na licznych festiwalach, paradach i koncertach.

Eksplozja kolorów 15:00 – 21:00

Dobra muzyka, uśmiechnięci ludzie i zabawa kolorami Holi to najlepszy przepis na udany dzień. Wejście na wydarzenie jest DARMOWE! Na Festiwalu poza kolorową energią i koncertową muzyką, znajdziecie także wiele ciekawych atrakcji! Między innymi:
=> gigantyczne balony!
=> bazooki CO2!
=> żółte okularki!
=> darmowe Maoamki!
=> konkursy z nagrodami!

Fotobudka 15:00 – 19:00

Ścianka wspinaczkowa 14:00 – 20:00

8 metrowa ścianka wspinaczkowa, która posiada 2 stopnie trudności. Świetna zabawa, adrenalina i niezapomniane emocje gwarantowane!

ATRAKCJE TOWARZYSZĄCE (PRZEZ 2 DNI)

Na każdego uczestnika, niezależnie od wieku, będą czekać ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, miasteczko rzemieślnicze, gdzie szczecińscy twórcy będą proponować swoje rękodzieło oraz aleja Foodtrucków oferująca specjały z wielu zakątków świata. Ponad to serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników na weekend gier planszowych z wydawnictwem Portal Games. Na wielbicieli planszówek czekać będzie ponad 20 gier, super zabawa i niesamowita atmosfera.

Czas

Sierpień 18 (Sobota) - 19 (Niedziela)

Miejsce

Łasztownia

ul. T. Wendy 8

Organizator

CKE Stara Rzeźnia