Lipiec, 2020

05lip17:0020:00Muzyczne urodziny Szczecina na wyspie17:00 - 20:00 Miejska Strefa Letnia

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Świętuj muzycznie 75 urodziny Szczecina na Wyspie Grodzkiej! W niedzielę 5 lipca na scenie w Miejskiej Strefie Letniej zagrają Klang i Sklep z z Ptasimi Piórami.

KLANG

Są fenomenem na rynku szantowym. Śpiewają a capella, mają specjalny program żeglarski dla dzieci, przywrócili do życia słynne polskie przedwojenne pieśni morskie. W 2017 roku obchodzili 20 urodziny.

Pierwszy raz o Klangu można było usłyszeć na festiwalu „Shanties’97”. Wtedy to uznali,  że zakończył się proces krystalizacji składu i nazwy (wcześniej występowali pod różnymi szyldami,  głównie jako Zespół Reprezentacyjny Dwudziestej Trzeciej Harcerskiej Drużyny Wodnej).

Wywodzą się i mieszkają w stolicy Podkarpacia i okolicach. Podczas koncertów prezentują ciekawe wokalne aranżacje pieśni morza ze szczególnym uwzględnieniem polskich pieśni z okresu dwudziestolecia międzywojennego (wyłuskiwane skrupulatnie na przykład ze starego śpiewnika Ligi Morskiej).

Skład zespołu:

Przemysław Burek

Paweł Delikat

Krzysztof Delikat

Sławomir Gołąb

Łukasz Skowroński

Mirosław Szpyrka

 

Sklep z Ptasimi Piórami zagrał po raz pierwszy 8 marca 1978 roku w Szczecinie i do tej pory jest wizytówką kulturalną swojego miasta. Jego współtwórcą i liderem jest kompozytor, piosenkarz, pedagog – Ryszard Leoszewski. Sklep zwyciężał wielokrotnie na festiwalach piosenki i jest ciągle żywo odbierany zarówno przez publiczność swojego pokolenia, jak i nową, nieraz bardzo młodą. Każdy koncert zespołu, to niepowtarzalne spotkanie z dynamiczną muzyką i mądrymi tekstami. Niezwykłymi wydarzeniami dla muzyków Sklepu były wspólne występy z takimi artystami, jak: pianista grupy YES – Rick Wakeman, czy wybitny wokalista jazzowy – Bobby McFerrin. Sklep z Ptasimi Piórami wydał 8 autorskich płyt, nagrał wiele programów telewizyjnych i audycji radiowych. Koncertował w całej Polsce, a także w Austrii, Szwecji, Niemczech i we Francji. Z okazji Jubileuszu 40 lecia zespół wydał nowy album CD „Taką cię widzę” z piosenkami do wierszy wybitnego poety Leszka Aleksandra Moczulskiego. Jedna z nich znalazła się na Liście Przebojów Trójki.

Obecny skład zespołu: Ryszard Leoszewski – gitara, śpiew Mariusz Smoliński – fortepian, piano Krzysztof Ciesielski – kontrabas, Lech Grochala – perkusja.

Czas

(Niedziela) 17:00 - 20:00

Miejsce

Miejska Strefa Letnia