Lipiec, 2020

04lip17:0020:00Muzyczne urodziny Szczecina na wyspie17:00 - 20:00 Miejska Strefa Letnia

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Świętuj muzycznie 75 urodziny Szczecina na Wyspie Grodzkiej! W sobotę 4 lipca na scenie w Miejskiej Strefie Letniej zagrają After Blues i Klang.

Szczeciński „After Blues” to 38 lat nieprzerwanej działalności artystycznej. Założyciele zespołu to  Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal).

After Blues, to duet brzmiący co najmniej jak trio. Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek – wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.

Zespół ma na swym koncie 13 autorskich wydawnictw oraz  udział w kompilacjach różnych wykonawców. Jest pomysłodawcą projektów muzycznych, m.in.: „Bluesowe czwartki u Sławka”, „Akademia Ujarzmionego Hałasu”,  „Mała Akademia Bluesa”, „Zaduszki Bluesowe”, a przede wszystkim Festiwalu Muzyki Bluesowej BLUESADA (realizowany przez 18 lat).

Występował w Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Czechach i Rosji. W roku 2009  był nominowany do prestiżowych nagród: „Fryderyki” i „Superjedynki”. W 2013 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte” – za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami.

„After Blues” od lat należy do krajowej czołówki, wyróżniając się nie tylko intrygującym repertuarem, bliską współpracą m.in. z Tadeuszem Nalepą (2 lata) i Mirą Kubasińską (11 lat), ale także dwuosobowym składem, wykonując swój repertuar na żywo z wykorzystaniem pełnego instrumentarium, w którym szczególną rolę odgrywa skonstruowana przez Leszka Piłata perkusja, pozwalająca muzykom na jednoczesne obsługiwanie dwóch instrumentów.

Muzycy wierni bluesowi potrafią w perfekcyjny sposób nadać jego rdzennemu brzmieniu współczesny wymiar przez co z jednakowym powodzeniem uwodzą swoich stałych fanów jak i publiczność na co dzień odległą od klasycznego bluesowego kolorytu. Wiele kompozycji z repertuaru grupy nosi znamiona przebojów radiowych. Na koncertach wykonują utwory z repertuaru zespołu „Breakout”, standardy blues-rockowe,  ale  przede wszystkim  własne kompozycje. Nie zabraknie utworu „Zobacz jak pięknie”, który przez wiele tygodni gościł na antenie radiowej „trójki” i uplasował się na piątym miejscu Listy Przebojów Programu III, a przez słuchaczy radia  został wybrany najlepszym utworem bluesowym.

 

KLANG

Są fenomenem na rynku szantowym. Śpiewają a capella, mają specjalny program żeglarski dla dzieci, przywrócili do życia słynne polskie przedwojenne pieśni morskie. W 2017 roku obchodzili 20 urodziny.

Pierwszy raz o Klangu można było usłyszeć na festiwalu „Shanties’97”. Wtedy to uznali,  że zakończył się proces krystalizacji składu i nazwy (wcześniej występowali pod różnymi szyldami,  głównie jako Zespół Reprezentacyjny Dwudziestej Trzeciej Harcerskiej Drużyny Wodnej).

Wywodzą się i mieszkają w stolicy Podkarpacia i okolicach. Podczas koncertów prezentują ciekawe wokalne aranżacje pieśni morza ze szczególnym uwzględnieniem polskich pieśni z okresu dwudziestolecia międzywojennego (wyłuskiwane skrupulatnie na przykład ze starego śpiewnika Ligi Morskiej).

Skład zespołu:

Przemysław Burek

Paweł Delikat

Krzysztof Delikat

Sławomir Gołąb

Łukasz Skowroński

Mirosław Szpyrka

Czas

(Sobota) 17:00 - 20:00

Miejsce

Miejska Strefa Letnia