Czerwiec, 2021

19czeallday20Piknik nad Odrą(Cały dzień) Łasztownia, ul. T. Wendy 8

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Piknik nad odrą – Festiwal Podróży i Czasu Wolnego

Najważniejszym wydarzeniem całej imprezy i wiodąca marką Pikniku nad Odrą są Targi Turystyczne MARKET TOUR. Dla wystawców (regionów, miast, biur podróży, czy hoteli) to okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów oraz zaprezentowania swojej oferty uczestnikom. Wśród nich są mieszkańcy regionu, jak i mieszkańcy innych województw. Przyjeżdżają także zainteresowani wypoczynkiem w Polsce Niemcy, Duńczycy czy Szwedzi. Każdego roku Piknik nad Odrą odwiedza blisko 50.000 osób.
Podczas Pikniku nad Odrą odbywają się także takie wydarzenia jak Targi Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC, Wiosenny Festyn Rodzinny, pokazy na wodzie, wesołe miasteczka, pokazy artystyczne na scenie oraz Wielkie Gotowanie!
Odwiedźcie wyjątkowe strefy festiwalowe:
✈ Zatoka Podróży
Wspólnie z nami zaplanujcie urlop i wybierzecie najlepszy sprzęt turystyczny! Pośród Wystawców jubileuszowych 30. targów turystycznych znajdziecie przedstawicieli miast oraz regionów z kraju i zagranicy, organizatorów turystyki czy producentów sprzętu.
🍲 Wielkie Gotowanie
Z pewnością czekacie na pyszny poczęstunek wrzący od rana w wielkim kotle. Jak zawsze rozdamy Uczestnikom kilka tysięcy porcji wyjątkowej regionalnej potrawy. W tym roku nie zapomnimy również o naszych pupilach.
🧘‍♂ Park Czasu Wolnego
Strefa dla tych, którzy nie lubią się nudzić i szukają pomysłów na to, jak spędzić czas wolny. Nasi Wystawcy zaproponują Wam różnorodne kursy, szkolenia i warsztaty, zajęcia językowe i sportowe. Wśród nich znajdą się również propozycje instytucji kultury i innych podmiotów.
🌱 Ekologiczna Wyspa
Energia odnawialna, warsztaty ekologiczne, producenci wyrobów naturalnych i produktów stworzonych z surowców pochodzących z recyklingu. Na Ekologicznej Wyspie znajdziemy to, co dobre dla środowiska i dla nas samych.
🧸 Jarmark Rozmaitości
Strefa dla twórców biżuterii, rękodzieła, mody oraz gier i zabawek dla dzieci, ale nie tylko. To również strefa gastronomiczna, w której odnajdują się miłośnicy słodkich i słonych przekąsek.
🥨 Aleja Produktów Tradycyjnych
Regionalne smaki wpisane na oficjalną Listę Produktów Tradycyjnych zebrane w jednym miejscu. Czekają tu na Was produkty z różnych zakątków Polski.
🍔 Przystań Food Trucków
Mobilne restauracje zakotwiczą nad Odrą, aby serwować specjały z różnych stron świata.
🍻 Strefa Browarów Rzemieślniczych
Spróbujecie tu wyjątkowego piwa rzemieślniczego z licznych lokalnych browarów i zrelaksujecie się w ogródkach piwnych.
🎡 Wesołe Miasteczko
Jak co roku, nad Odrą pojawią się kolejki, karuzele, dmuchańce, strzelnice, trampoliny. Uczestnikom fundujemy skok adrenaliny, a dzieciakom godziny świetnej zabawy.

Czas

Czerwiec 19 (Sobota) - 20 (Niedziela)

Miejsce

Łasztownia

ul. T. Wendy 8