Sierpień, 2020

29sierp12:0016:00Pasjonująca Sobota- PIKNIK Z OWES SZCZECIN12:00 - 16:00 Bulwar Gdyński przy Urzędzie Celnym

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Zapraszamy 29.08.2020 r. w godz. 12:00-16:00 przy Urzędzie Celnym w Szczecinie na PIKNIK Z OWES SZCZECIN podczas PASJONUJĄCEJ SOBOTY organizowanej przez Polską Fundację Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Podczas PIKNIKU Z OWES SZCZECIN będziecie mogli uczestniczyć w grze terenowej na szczecińskich bulwarach – odwiedzić kilka punktów, odpowiedzieć na krótkie pytania o ekonomii społecznej, a w nagrodę za udział otrzymacie żel do dezynfekcji rąk – w dzisiejszych czasach niezbędny dla każdego!

A w namiocie OWES zobaczysz czym się zajmujemy i jak na co dzień wspieramy podmioty m.in. w walce z COVID-19.

Oprócz tego zapraszamy:

 1. na spotkania i poradnictwo:
  z psychologiem, seksuologiem – Szymonem Kucharskim – Praktykujący psycholog, socjolog, seksuolog, pracownik naukowo dydaktyczny Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia na Uniwersytecie Szczecińskim. Szymon Kucharski tak mówi o sobie: w swojej pracy skupiam się na pokonaniu lęków przed zmianą i stresu z tym związanego. Pomagam odkrywać własne ścieżki pomimo i dzięki doświadczeniom, które każdy posiada.
  z psychologiem Fundacji – Małgorzata Gola-Chmielewska – Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Szczecińskim. Od 5 lat pracuje w charakterze terapeuty zajęciowego w specjalistycznych usługach opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Jest także od wielu lat związana z Fundacją „Dr Clown” w której zajmuję się pracą z dzieckiem na oddziale szpitalnym przy pomocy gelototerapii, pedagogiki cyrku i klaunady. Ponadto zakończyła kurs terapii poznawczo-behawioralnej i wciąż doskonali swoje umiejętności uczestnicząc w wielu konferencjach, kursach i szkoleniach min. Kurs instruktorski jogi śmiechu, kurs „Bajkoterapia jako metoda terapeutyczna wspierająca rozwój dziecka” „Uzależnienia cyfrowe dzieci i młodzieży. Problem, zapobieganie, wsparcie”

z dietetykiem – dr n med. Karina Ryterska – Dietetyk, Technolog Żywności i Żywienia Człowieka, Biotechnolog z wykształcenia. Obecnie Adiunkt w Zakładzie Biochemii i Żywienia Człowieka na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Jej praca doktorska obejmowała zagadnienia nutrigenomiki. Zawodowo i hobbistycznie związana z dietetyką, żywieniem w różnych stanach fizjologicznych a przede wszystkich żywieniem sportowców. Autorka licznych publikacji poświęconych żywności i żywieniu. Koordynator wielu projektów badawczych prowadzonych w Zakładzie Biochemii i Żywienia Człowieka PUM m.in. Nutrigenomika jako narzędzie służące do opracowania strategii żywienia osób z niealkoholowym stłuszczeniem wątroby, Dieta CRON jako alternatywa dla sportowców kończących karierę sportową, Joga a stan odżywienia i kondycja organizmu, Kobieta – emocje a jelita, Badamy Biegamy, oraz Woodstock For Future Healt. Uczestnik i prelegent na szkoleniach, wizytach studyjnych i konferencjach branżowych. Przewodnicząca komitetu organizacyjnego konferencji z cyklu Spotkań z Dietetyką Funkcjonalną w Szczecinie.

 1. Kurs pierwszej pomocy oraz pokazy ratownicze w wykonaniu Szczecińskiego WOPR, w planach:
 • Zwiększanie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy:
 • Pierwsza pomoc z AED- nauka resuscytacji krążeniowo- oddechowej z użyciem, niezbędnego do ratowania ludzkiego życia, sprzętu AED;
 • Pierwsza pomoc dla najmłodszych – nauka pierwszej pomocy na fantomie dziecka i niemowlęcia;
 • Edukacja na temat uzależnień
 1. Dwa Pokazy ratownicze z udziałem Jednostek WOPR oraz Policji z użyciem łodzi motorowych- skutera oraz motorówek Grupy Interwencyjnej Szczecińskiego WOPRu.
 2. Zmysłowe Stoisko – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zaprasza do wspólnej zabawy z wykorzystaniem wszystkich zmysłów jakie posiada człowiek. Na „zmysłowym” stoisku znajda się ciekawe konkursy z nagrodami i zadania do wykonania przez uczestników w każdym wieku. Oprócz części rozrywkowej, będzie można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy związanych ze zmysłami, oraz zapoznać się z ofertą kształcenia.
 3. Stoisko Szczecińskiej Policji na którym funkcjonariusze będą podejmować działania profilaktyczne w ramach akcji profilaktycznych:
 • „Pływam bez promili” – promowanie bezpiecznego wypoczynku nad wodą,
 • „Przyroda – naturalnie szanuję” – ekologia w życiu codziennym, w czasie wypoczynku nad wodą i rekreacji rowerowej (alkogogle),

Będziemy również promować honorowe krwiodawstwo.

 1. Stoisko Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego, z nowinkami dotyczącymi zdrowego trybu życia, Dlaczego ruch fizyczny jest tak ważny dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu i umysłu. Co ćwiczyć, jak ćwiczyć, jak być zdrowym i odpornym.

ZAPRASZAMY!

 

Wydarzenie współfinansowane z projektu „SZOWES – OWES w regionie szczecińskim” współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020

 

 

 

 

Czas

(Sobota) 12:00 - 16:00

Miejsce

Bulwar Gdyński przy Urzędzie Celnym

Organizator

OWES SZCZECIN