Rekordowe! (1)

Gimnastyka, rolki, rowery i bieg – to wszystko w ten weekend podczas Bulwarove!

5 września 2018

Wakacje już się skończyły, ale to nie oznacza, że na bulwarach już nic się nie dzieje. Przed nami kolejna odsłona Bulwarove. Zapraszamy na weekend pełen atrakcji i dobrej zabawy!

W najbliższą sobotę i niedzielę skwer wieńczący Łasztownię wypełni się animacjami i zabawami dla całej rodziny.

Zacznijmy od początku. W sobotę z samego rana z Łasztowni wystartuje Ultra Gryfus – Ultramaraton rowerowy d. Zalewu Szczecińskiego. Od godz. 10:00 Zachodniopomorski WOPR zaprasza do swojego miasteczka na kolejny cykl działań edukacyjnych w ramach Zachodniopomorskiego Roku Rzeki Odry 2018. W trakcie wydarzenia ratownicy zaprezentują nam sprzęt ratowniczy, przypomną zasady bezpieczeństwa oraz przeprowadzą zajęcia z nauki udzielania pierwszej pomocy.

Obraz może zawierać: tekst

Od 11 do 14, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, zapraszamy na warsztaty gimnastyczne ze szkółką The Little Gym, prowadzoną przez Martę Pihan – Kuleszę, wielokrotną medalistę MP i uczestniczkę Igrzysk Olimpijskich. Instruktorzy przeprowadzą darmowe warsztaty gimnastyczne dla dzieci, w których maluchy będą mogły zaprzyjaźnić się z gimnastyką, poćwiczyć wykonanie różnych figur sportowych i zapoznać się z profesjonalnym sprzętem. Do godz. 17 pod okiem wykwalifikowanych trenerów będzie można pograć w gigantyczne kostki i wykonać różne figury gimnastyczne. Oprócz zajęć sportowych dzieci przez cały dzień, będą mogły uszyć własne woreczki sensoryczne, które będą mogły później zabrać do domów oraz udekorować stroje gimnastyków.

 

Przez cały weekend między 13 a 15 bulwarami będą przechadzać się szczudlarze. W niedzielę w godzinach 12 do 15 będzie można dołączyć do warsztatów „Baw się i buduj” z użyciem klocków konstrukcyjnych oraz klocków technicznych Vex IQ. W namiocie dzieci będą mogły spróbować swoich sił w walce robotów, które będzie można zdalnie sterować padami. Zobaczymy, czy uda im się odtworzyć Dźwigozaury z elementów K’nex oraz czy zbudują jak najwyższą wieżę z klocków drewnianych.

Kolejnym sportowym elementem będą warsztaty nauki jazdy na rolkach. Te rozpoczną się w sobotę o godz. 14.30. Przy okazji warsztatów będzie można nauczyć się nie tylko samej jazdy, ale także udoskonalić technikę, porozmawiać z instruktorami.

 

W sobotę na zakończenie wydarzenia, o godz. 16, zapraszamy na koncert norweskiej orkiestry – Hoevika.

Z kolei w niedzielę, z samego rana, odbędzie się kolejna edycja biegu nadodrzańskimi bulwarami. Przed uczestnikami 5 kilometrowa trasa wyznaczona po dwóch stronach Odry.
W południe Bulwarove będzie metą rowerowego Ultramaratonu Gryfusa.

Ponadto na skwerze pojawią się drewniane gry, planszówki, bulle, leżaczki, pufy i kocyki. Nie zabraknie także Open Kitchen i smacznych dań z kuchni całego świata.

Już dzisiaj zapraszamy na Łasztownię i skwer wieńczący szczecińskie bulwary. Śledźcie nas na Facebook’u w wydarzeniu Bulwarove/Open Kitchen i bądźcie na bieżąco.

Na Bulwarove zapraszamy w sobotę i niedzielę w godz. 11-17, Open Kitchen trwa do 22.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Szczecin oraz spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. Partnerem projektu jest inwestor projektu „Czysta Odra w Szczecinie”.