zabytkiłasztownia

Już jutro zlot zabytkowych pojazdów na Łasztowni

2 lipca 2019

Już jutro zlot zabytkowych pojazdów na Łasztowni! 🚗🚙🏎️

3 i 4 lipca nad Odrą zagoszczą uczestnicy Rajdu Pojazdów Zabytkowych Pekin-Paryż organizowanego już po raz siódmy przez Endurance Rally Association – ERA. Za odcinki przebiegające przez Pomorze Zachodnie odpowiada Fundacja Baja Poland, która jednocześnie zorganizuje na Łasztowni zlot zabytkowych pojazdów z regionu. Będzie więc co podziwiać i fotografować!

Jadąc przez Chiny, Mongolię, Rosję, Kazachstan, Finlandię, Estonię, Łotwę, Polskę, Niemcy, Belgię i Francję, zabytkowe auta pokonają 13 680 km! Trasa ta, wiodąca m.in. przez pustynie i stepy, jest trudna do pokonania nawet dla współczesnych samochodów.

Meta 32 etapu rajdu znajdzie się w Szczecinie, dokąd pierwsze samochody powinny dotrzeć ok godziny 16:00 w środę. Tego dnia na Łasztowni odbędzie się zlot i prezentacja pojazdów. Będzie to doskonała okazja do robienia zdjęć z panoramą Szczecina czy zabytkowymi dźwigami w tle. W czwartek od 7:00 do 10:00 na Wałach Chrobrego kierowcy będą rywalizować w próbie jazdy na regularność. Następnie ruszą w kierunku Wolfsburga.