łasztownia zmienia sie dla Was

Łasztownia zmienia się dla Was

1 czerwca 2021

Szczecińska Łasztownia i bulwary to bez wątpienia jedne z najchętniej odwiedzanych miejsc w Szczecinie. W tym sezonie pojawi się kilka nowości i udogodnień, które sprawią, że czas spędzony na bulwarach będzie należał do jeszcze przyjemniejszych.

Spostrzegawczy bulwarowicze mogli już zauważyć pojawiające się na bulwarach duże niebieskie tablice z Kodeksem Dobrego Bulwarowicza. To nic innego jak zbiór dobrych manier i zasad, których każdy odwiedzający powinien przestrzegać, poprawiając tym samym komfort wypoczynku swojego i innych. Dając o wspólną przestrzeń poprzez m.in. wyrzucanie śmieci do koszy wprowadzamy małe zmiany, które dają niesamowity efekt.

Nad czystością będzie czuwać także nasz Ekopatrol, który w weekendowe wieczory, przemierzając bulwary, będzie opróżniał kosze i starał się utrzymać porządek na całym nabrzeżu. Będzie można łatwo go rozpoznać, bo będzie ubrany w charakterystyczne zielone koszulki. Oprócz utrzymania czystości patrol będzie pełnił także funkcję edukacyjną, a bulwarowiczom będzie wręczać odznaki Dobrego Bulwarowicza.

Food Port na nowo

Kolejną pozytywną zmianą, którą przygotowaliśmy w tym sezonie jest powiększona i odświeżona strefa food trucków. W tym roku będzie stacjonowało tam 15 podmiotów. Kto był na Łasztowni już w ten weekend, ten miał do wyboru: burgery, bułkę ze śledziem, frytki, zapiekanki oraz lody i gofry. W centralnym miejscu Food Portu pojawiła się nowa industrialna strefa konsumpcji. Są drewniane meble, elementy roślinności, czy nadające klimatu oświetlenie. Całość będzie czynna każdego dnia do zakończenia sezonu tj. do września. W planach są jeszcze dalsze działania m.in. kolejne nasadzenia.

W sąsiedztwie Food Portu zlokalizowane jest koło młyńskie, które stanowi przedsmak atrakcji, które na stałe zagoszczą na Łasztowni. Już w połowie lipca pojawi się tu wesołe miasteczko. Holiday Park będzie stacjonował nad Odrą w lipcu i sierpniu. Koło młyńskie zostanie z nami do połowy września po to, aby w przyszłym roku na wiosnę powrócić ponownie.

Wydarzenia

Tradycyjnie już w ramach projektu Bulwary Miejsce Spotkań nasze nabrzeża będą stanowiły bazę dla wielu wydarzeń. Pod hasłem „Wakacje bez monitora” Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia zaproponuje mnóstwo ciekawych aktywności podczas weekendowych Bulwarovych wydarzeń. Startujemy już 26 czerwca i tak do końca wakacji. Łącznie będzie to 8 różnych ciekawych i inspirujących weekendów. Każdy z nich różny i poświęcony innej tematyce. W ramach Bulwarovych „Wakacji bez monitora” zaprosimy Was na spotkanie z literaturą, turystyczne spacery, zorganizujemy grę miejską, zawody crossfitowe oraz warsztaty fotograficzne. Wszystko oczywiście bezpłatnie i z ogromem dobrej zabawy.

Nowością w tym sezonie będą także cykliczne koncerty organizowane przez zewnętrzną firmę, a których Miasto Szczecin jest patronem. Szczecin wchodzi w skład ogólnopolskiego muzycznego festiwalu jakim są „Letnie Brzmienia”, dzięki czemu w te wakacje wystąpią u nas m.in. Sanah, Ania Dąbrowska, Kortez, Fisz Emade Tworzywo czy Kwiat Jabłoni. Szczegóły dotyczące koncertów znajdziemy na www.goodtaste.pl.

To tylko część nowości i zmian, jakie będą pojawiały się w tym sezonie na Łasztowni. Najświeższe aktualności oraz kalendarz wydarzeń znajdziemy na stronie www.bulwary.szczecin.eu