PYROMAGIC20180813SW_016

Pyromagic 2019: Zaczynamy wystrzałowy weekend!

9 sierpnia 2019

Długo wyczekiwany XII Międzynarodowy Festiwal Ogni Sztucznych Pyromagic czas rozpocząć. Przed nami dwa dni pełne niesamowitych pokazów pirotechnicznych, dobrej muzycznej zabawy i sportowych atrakcji.

Trzy, dwa, jeden…zaczynamy! To już ten czas, wszystkie oczy będą skierowane dziś i jutro na niebo nad Szczecinem, a nasze miasto będzie najbardziej kolorowym i wystrzałowym miejscem w Europie. Widowiskowe pokazy fajerwerków w Szczecinie stały się już obowiązkowym punktem na mapie letnich wydarzeń. Od 2008 roku przy Wałach Chrobrego w Szczecinie zaprezentowało się już prawie 30 ekip z całego świata. W tym roku Szczecin będzie gościł firmy z Czech, Malezji i Francji. W roli gospodarza wystąpi SUREX Firma Rodzinna.

Zasady pokazów są niezmienne. W ramach konkursu firmy przygotowują 15-minutowe pokazy. Każda z ekip musi zsynchronizować wystrzały z muzyką, bo m.in. to ocenia jury oraz widzowie, którzy później oddają głosy, na ich zdaniem, najbardziej spektakularny pokaz. Zgodnie z regulaminem konkursu każda z ekip musi przygotować jeden obowiązkowy spektakl do tego samego utworu. W tym roku będzie to Jezioro Łabędzie Piotra Czajkowskiego.

Dzisiaj (w piątek, 9 sierpnia) swoje pirotechniczne spektakle zaprezentują ekipy z Malezji – Global 2000 International LTD (godz. 22.20) i Czech – Tarra Pyrotechnik (godz. 23.00).

Pyromagic to nie tylko widowiskowe fajerwerki, to także mnóstwo wydarzeń towarzyszących. W piątek przed pokazami, o godz. 20.50 rozpocznie się muzyczny festiwal Szczecin Music Live. Na scenie u podnóża Wałów Chrobrego będziemy mogli zobaczyć przedstawicieli muzyki elektronicznej połączonej z folkiem i muzyką taneczną. Szczecin Music Live będzie przeplatał się z pokazami sztucznych ogni. Wśród wykonawców znajdziemy osoby zarówno z Polski jak i zza granicy. W piątek i wystąpią: szczeciński Elvis PressPlay (godz. 20.50; 22.35; 23.15) oraz góralka Megitza (godz. 21.10).

Water Show Szczecin to połączenie najbardziej spektakularnych dyscyplin wodnych oraz licznych pokazów akrobatycznych. W piątek od 16.00 do 18.00 będą trwały oficjalne treningi uczestników biorących udział w zawodach. Piątek będzie też pierwszym dniem turnieju Gryf Basket Cup, czyli zawodów w koszykówce. GBC jest inicjatywą popularyzującą sport, który ma olbrzymie znaczenie  w dobie ogólnego braku aktywności fizycznej wśród mieszkańców Polski i Regionu Zachodniopomorskiego. W roku 2019 odbywa się już 7. edycja tej imprezy.

Od piątku na Łasztowni pojawi się strefa z Wyzwaniem Smaku Pepsi i Zlotem Food trucków. Podczas Wyzwania Smaku Pepsi wielbiciele kolorowych napojów będą mogli zrobić test i przekonać się, który napój typu cola smakuje najlepiej. Dodatkowo, w sobotę 10.08 od 14:00 do 18:00 podczas eventu będzie można spotkać znanych ambasadorów Stołu Pepsi – Martę Wierzbicką oraz Jakoba Kosela, którzy specjalne z tej okazji przygotują dla odwiedzających swoje dania. A skoro już o jedzeniu mowa, to w sąsiedztwie pojawią się food trucki z różnych regionów Polski, serwujące dania z kuchni całego świata.

Po godz. 17.00 do Szczecina wpłyną uczestnicy rajdu żeglarskiego „Set Sails!” organizowanego w ramach projektu South Coast Baltic. Bierze w nim udział ponad 100 uczestników z 5 krajów. Łącznie zarejestrowało się około 30 łodzi. Jednostki zacumują przy Nabrzeżu Starówka i pozostaną w naszym mieście do niedzieli, 11 sierpnia. Wypływając ze Szczecina uczestnicy będą kierować się przez Zalew Szczeciński na Pomorze Przednie do Krumminu i Greifswaldu, skąd do 14 sierpnia przepłyną do Kröslin, gdzie zakończą swoją przygodę.

Zapraszamy na Wały Chrobrego i Łasztownię!