IMG_2489

Rekordowy sezon na bulwarach

19 września 2018

Za nami rekordowy sezon na bulwarach. Blisko 800 tysięcy osób było z nami na ponad 230 imprezach. Ten rok pokazał, że bulwary stają się sercem naszego miasta.

Od początku sezonu w ramach projektu Bulwary Miejsce Spotkań zorganizowano ponad 130 imprez różnego formatu. W tym roku mogliśmy wspólnie bawić się na Łasztowni podczas dużych imprez takich jak: Juwenalia, Dni Morza, Pyromagic, ale także Zjazd Dużych Rodzin, Wooded Szczecin, Baja Poland, Bulwarove oraz brać udział w mniejszych inicjatywach np.: zajęciach Jogi, naukach tańca czy regatach turystycznych. Kalendarz imprez był wypełniony po brzegi, od maja do końca września niemal każdy weekend obfitował w atrakcje na bulwarach i Łasztowni.

Bogaty program miała w tym sezonie także Miejska Strefa Letnia, tam oprócz weekendowych imprez, można było przyjść na stand up, kino pod chmurką czy zawody sportowe. Łącznie przez cały sezon na Wyspie Grodzkiej odbyło się około 100 wydarzeń.

To wszystko sprawiło, że bulwary i Łasztownia były bardzo chętnie odwiedzanymi miejscami przez mieszkańców i turystów. Przez cały sezon przez nabrzeża przewinęło się blisko 800 tys. osób. Największą liczbę odwiedzających odnotowaliśmy podczas Pyromagic – 430 tys., Dni Morza – 200 tys., Juwenalia 45 tys.

Dobrymi statystykami może pochwalić się także North East Marina. Mimo, że sezon żeglarski jeszcze się nie skończył, to w porcie jachtowym na Wyspie Grodzkiej zacumowało już ponad 1100 jednostek z m.in. Niemiec, Danii, Norwegii, Szwajcarii i oczywiście Polski.

Dziękujemy, że byliście razem z nami przez cały sezon. To lato pokazało, że szczecinianie uwielbiają spędzać czas na bulwarach i chętnie uczestniczą w wydarzeniach organizowanych nad Odrą.