msl_1200x625

Startuje kolejny sezon na Wyspie Grodzkiej

29 kwietnia 2019

Startuje kolejny sezon na Wyspie Grodzkiej

Majówka to doskonały czas na rozpoczęcie letniego sezonu na Wyspie Grodzkiej. Zapraszamy w sobotę i niedzielę (4-5 maja) na weekend pełen dobrej zabawy. Przed nami animacje, sportowe zmagania oraz koncert.

Z Miejska Strefą Letnią wystartujemy w z przytupem. Cały weekend będzie obfitował w atrakcje i dobrą zabawę. Od samego rana Wyspa Grodzka będzie zapełniona animacjami i warsztatami dla dzieci. W sobotę, 4 maja w Miejskiej Strefie Letniej pojawi się Akademia Surfera, gdzie pod okiem instruktorów będzie można wziąć udział w szkoleniach, konkursach i zabawach. Tuż obok powstanie  Strefa Trickboard  z deską do ćwiczeń do treningu dla osób w każdym wieku. Pierwszy dzień w Miejskiej Strefie Letniej będzie obfitował w aktywny wypoczynek, bo kolejną strefą, która pojawi się na Wyspie Grodzkiej będzie Slackline, czyli dyscyplina sportowa polegająca na chodzeniu i jak najdłuższym utrzymaniu się na elastycznej taśmie oraz wykonywaniu różnego rodzaju trików / ewolucji. Nie zabraknie także ogromnej trampoliny, basenu z kulkami czy kolorowego laboratorium dla małych inżynierów.  Przez całą sobotę  będzie można także odwiedzić stoisko z płytami winylowymi w ramach wydarzenia „Wynyl za  5”.

Po dniu pełnym sportowej zabawy zapraszamy na wieczorne koncerty. O 18:00 na scenie wystąpią Tragarze. A gwiazdą wieczoru będzie duet Rasmentalism, który na naszą scenę wyjdzie o godz. 20:00.

Drugi dzień naszego weekendu na Wyspie Grodzkiej zapowiada się bardzo marynistycznie. Do wszystkich animacji dołączą jeszcze żeglarskie warsztaty, rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w North East Marinie oraz regaty. W niedzielę będziemy mogli śledzić zmagania jednostek w finale Szczecin Match Race, czyli regat polegających na serii wyścigów każdy z każdym. Regaty będą odbywać się na Odrze. Zwycięzca każdego wyścigu zdobywa punkt, przegrany dostaje 0. Te załogi, które zgromadzą najwięcej zwycięstw/punktów, awansują do rundy finałowej. Regaty będą pierwszym wydarzeniem odbywającym się w ramach nowego projektu „Sail Żeglarski Szczecin”.

Przez cały dzień zapraszamy do strefy animacji żeglarskich ,,Gry Morskie”, w której będzie można zagrać w gigantyczne statki, nauczyć się wiązania węzłów żeglarskich czy alfabetu Morse’a.

Otwarcie sezonu w Miejskiej Strefie Letniej odbędzie się 4 i 5 maja w godz. sobota od 11:00 do 22:00, niedziela od 11:00 do 17:00.

 

Program

Sobota, 4 maja

11:00 – 17:00 Akademia Surfera, Strefa Trickboard, Strefa Slackline oraz ,,Kolorowe laboratorium Małego Inżyniera” i „Wynyl za  5”

18:00 Koncert: Tragarze

20:00 Koncert: Rasmentalism

Pomiędzy występami sety DJ-skie – DJ Twister

Niedziela, 5 maja

11:00 – 17:00 Akademia Surfera, Strefa Trickboard, Strefa Slackline oraz ,,Kolorowe Laboratorium Małego Inżyniera”

11:00 – 15:00 Szczeciński WOPR – stoisko profilaktyczne, nauka pierwszej pomocy oraz rzut kołem i rzutką ratowniczą. Pokaz samochodu ratowniczego oraz skutera wodnego.

11:00 – 15:00 Finał Szczecin Match Race

11:00 – 16:00 Strefa animacji żeglarskich ,,Gry Morskie”

11:00 – 17:00 Otwarcie sezonu na North East Marina