Bulwary_2019 (5)

To było intensywne lato na bulwarach!

13 września 2019

Dziesiątki wydarzeń, tysiące odwiedzających i mnóstwo pozytywnej energii – tak można podsumować kolejny sezon na szczecińskich bulwarach.

Szczecińskie bulwary bez wątpienia stały się jednym z tych miejsc, gdzie uwielbiamy spędzać czas. Ich atrakcyjność przyciąga spacerowiczów z całego miasta i turystów z różnych regionów nie tylko Polski, ale i Europy. Tegoroczne lato po raz kolejny pokazało, że rewitalizacja szczecińskich nabrzeży była jedną z najbardziej trafionych inwestycji ostatnich lat. Przez cały sezon przez bulwary przewinęło się ponad milion osób!

Bulwar Piastowski, Gdyński, Nabrzeże Starówka czy Wyspa Grodzka to miejsca, które w tym sezonie były najchętniej odwiedzane przez mieszkańców i turystów. To też miejsca, organizacji największej liczby wydarzeń. Sezon na szczecińskiej Łasztowni i Wyspie Grodzkiej rozpoczął się już w majówkę. Od pierwszego weekendu maja do połowy września praktycznie w każdym tygodniu na bulwarach coś się działo. Łącznie przez cztery miesiące zorganizowano ponad 200 różnych wydarzeń. Do największych należy zaliczyć: Juwenalia, Dni Morza_Sail Szczecin, Triathlon, Pyromagic, Baja Poland. W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu ciekawych koncertach. To właśnie Łasztownia została wybrana na miejsce jubileuszowego koncertu z okazji 30. rocznicy przemian ustrojowych w Polsce – „Wolność – kocham i rozumiem”. Również na Łasztowni po raz pierwszy został zorganizowany festiwal Iluminacje Szczecin, który przyciągnął pod Dźwigozaury setki osób. Mówiąc o Łasztowni nie możemy zapomnieć o tym, co się działo w trakcie sezonu na Wyspie Grodzkiej. A tam nie można było narzekać na nudę. Rodzinne atrakcje w ciągu dnia, wieczorne spotkania ze stand up-em, muzyczne sesje ze szczecińskimi dj-ami tylko uatrakcyjniały czas spędzany w Miejskiej Strefie Letniej. Plaża w centrum miasta kolejny rok z rzędu była najchętniej odwiedzanym miejscem.

Bulwary okazały się również doskonałą przestrzenią do organizacji zawodów sportowych. Szczeciński triathlon czy, zorganizowany po raz pierwszy – czteroetapowy półmaraton nad Odrą pod hasłem „Biegowe Bulwarove”wpisały się w kalendarz wakacyjnych wydarzeń i śmiało można powiedzieć, że w przyszłym roku powrócą ponownie nad Odrę. Ale zajęcia sportowe organizowano także w ramach projektu Bulwary Miejsce Pasji – darmowe zajęcia jogi o świcie, warsztaty frisbee, treningi tai chi czy nauka tańca zawsze cieszyły się dużą popularnością. Nie możemy też zapomnieć o regatach organizowanych na Odrze, czy rowerowym ultramaratonie oraz rajdzie Baja Poland.

Jak widać szczecińskie nabrzeża to idealne miejsce nie tylko do organizowania imprez plenerowych z atrakcjami dla całych rodzin i koncertami, tu także można spędzić aktywnie czas spalając kalorie. W wakacyjnym podsumowaniu tego, co się działo na bulwarach i Łasztowni nie możemy pominąć wizyty największego koła młyńskiego w Polsce. Wheel of Szczecin przyjechało do nas w czerwcu i przez trzy miesiące było atrakcją dla odwiedzających szczecińską Łasztownię. Ogromne koło młyńskie doskonale wpisało się w nadodrzański krajobraz.

Sezon aktywności i wydarzeń organizowanych na bulwarach powoli dobiega końca. Przed nami jeszcze kilka darmowych zajęć sportowych, XX-lecie utworzenia korpusu NATO w Szczecinie, wrześniowe weekendy na Wyspie Grodzkiej i Szczeciński Bieg Niepodległościowy. Później na czas jesienno-zimowy z bulwarów przeniesiemy się do centrum miasta na Aleję Kwiatową, by na wiosnę ponownie powrócić nad Odrę.

Śledźcie nasz kalendarz wydarzeń na www.bulwary.szczecin.eu