IMG_8552[1]

Tramwajem wodnym na imprezę na bulwarach

14 maja 2018

Na Odrę ponownie wypłynął tramwaj wodny. W długi weekend majowy katamaran wystartował z regularnymi rejsami na trasie Bulwar Piastowski (przy Moście Długim) – Port Jachtowy na Wyspie Grodzkiej.

Tramwaj wodny, który wozi pasażerów pomiędzy dwoma przystankami pomieści na swoim pokładzie jednorazowo do 12 osób. Pozwala to mieszkańcom na szybsze dotarcie do Miejskiej Strefy Letniej czy nowy bulwar na Łasztowni, żeglarzom zaś na łatwiejszą przeprawę do centrum miasta.

W tym roku ceny biletów wynoszą 5 zł dla wszystkich. Nie obowiązują bilety ulgowe.

Za transport roweru trzeba będzie zapłacić dodatkowo 3 zł. Bilety można kupić u obsługi na pokładzie jednostki. Możliwe są też rezerwacje biletu telefonicznie (508 223 666).

Tramwaj wodny kursuje w godzinach od 10:00 do 20:00 przez cały tydzień. W słoneczne dni, przy dużym zainteresowaniu mieszkańców i turystów katamaran będzie pływał częściej. Rejsy mogą być zawieszane w przypadku niekorzystnej pogody – np. deszczu czy silnego wiatru. Zachęcamy do wcześniejszego telefonicznego sprawdzenia, czy kursy na pewno będą się odbywały, a także do odwiedzania strony internetowej www.tramwajwodny.szczecin.pl.

Pierwszy przystanek zlokalizowany jest na Bulwarze Piastowskim, w sąsiedztwie Mostu Długiego. Drugi znajduje się przy nowych, pływających pomostach na Nabrzeżu Starówka (za kładką prowadzącą na Wyspę Grodzką). Miejsca te oznaczono tabliczkami z rozkładami jazdy. Osoby niepełnosprawne lub mające problem z poruszaniem mogą skorzystać z windy prowadzącej na pomost North East Mariny. By jednak sternik wiedział o dodatkowym przystanku bezpośrednio przy windzie, konieczna będzie informacja telefoniczna lub zgłoszenie bezpośrednio tego do obsługi portu, która będzie służyć pomocą.

Planowo kursy z mariny na Nabrzeżu Starówka rozpoczynają się o pełnych godzinach – od 10:00 do 19:00. W drogę powrotną z Bulwaru Piastowskiego katamaran odpływa zawsze 30 minut później – 10:30, 11:30, 12:30 itd. aż do 19:30. Podróż trwa około 10 minut. Płynąc od Nabrzeża Starówka w kierunku Bulwaru Piastowskiego trasa przebiega przez port jachtowy i dalej przy dźwigozaurach.